کتاب عشق تابستانی

اثر جویس کارول اوتس از انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه - مترجم: خجسته کیهان-برترین آثار نویسندگان زن

اوتس در این کتاب، دو مضمون خشونت و جنسیت را دستمایه داستانی بلند و پرکشش قرار داده است. داستان نه دارای تفکر جنسیتی و نه ترسیم‌ گر خشونتی فراگیر است و نویسنده در نگاهی اسطوره‌ ای – و شاید شرقی – به مقوله مرگ به سراغ شخصیت‌ هایی رفته که هر یک تفکر یا کهن‌ الگویی جهان‌ شمول را نمایندگی می‌کنند.

کاتیا اسپیواک دختری نوجوان با مارکوس کیدر نویسنده و تصویرگر کتاب که از او بسیار مسن‌ تر است آشنا می‌شود. وضعیت کیدر با زندگی کسالت‌ بار و کارگری او تفاوت بسیار دارد، یا می‌ توان گفت هیجان‌ انگیزتر است. اما خانه مجلل و سرشار از موسیقی زنده و هدایای گران‌ قیمت آقای کیدر، گویی باطنی شوم را از کاتیا پنهان می‌کنند. پس از چند دیدار، همه‌چیز رفته‌ رفته تغییر می‌کند و مدل شدن کاتیا برای نقاشی تازه کیدر مثل گذشته شادی‌بخش نیست. او می‌خواهد پی ببرد که مرد از او چه می‌خواهد و آیا در اندیشه تصاحب اوست یا…

جويس کرول اوتس نويسنده‌، نمايشنامه‌‌نويس و منتقد امریکایی، متولد 1938 در روستايي در نزديکي نيويورک است. اولین رمانش را در سال ۱۹۶۴‌ نوشت و همان سال جایزه داستان‌نویسی دوشیزگان را از آن خود کرد. اوتس پس از کسب فوق‌لیسانس ادبیات مدرس دانشگاه شد و در سال 1976 برای تدریس رشته ادبیات خلاقه در دانشگاه پرینستون راهی نیوجرسی شد.

وي در حوزه‌های رمان، داستان کوتاه، شعر، مقاله، نمايشنامه و حتي اپرا فعالیت کرده و جوایز ادبی متعددی را کسب کرده است. “جانورها”، “دختر گوركن”، “آن‌ها”، “موطلايي”، “‌يک دوشيزه‌ زيبا”، “‌پرنده‌‌ کوچک در بهشت”، “شب‌های وحشی”، “برای چی دوستت داشتم “، “عروس بيوه” و “سیاهاب” عناوین برخی کتاب‌های اوست.


خرید کتاب عشق تابستانی
جستجوی کتاب عشق تابستانی در گودریدز

معرفی کتاب عشق تابستانی از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب عشق تابستانی


 کتاب بلندی های بادگیر
 کتاب ربه کا
 کتاب کشتن مرغ مینا
 کتاب چشمان همیشه هشیار
 کتاب مترجم دردها
 کتاب تالار گرگ