کتاب در حبس

اثر آنیتا دسای از انتشارات نشر داستان - مترجم: فرشاد ذوالنوریان-برترین آثار نویسندگان زن

In Custody is woven around the yearnings and calamities of a small town scholar in the north of India. An impoverished college lecturer, Deven, sees a way to escape from the meanness of his daily life when he is asked to interview India’s greatest Urdu poet, Nur. Under the advice of his friend Murad, an editor of a periodical devoted to Urdu literature, Deven procures a secondhand tape recorder so that he can help ا Urdus early poetry, as well as conduct an interview or even write the memoirs of Nur. However, things do not happen as he expects them to.


خرید کتاب در حبس
جستجوی کتاب در حبس در گودریدز

معرفی کتاب در حبس از نگاه کاربران
برای خواندن درباره شعر، به جای شعر خود، به خصوص در مورد شعر در یک زبان که می توانید بفهمید و شما را دوست داشته باشید، دردناک است. خواندن کتاب اغلب به نظر می رسید مانند نشستن در Mushaira با هدفون در گوش خود را به گوش دادن به یک تفسیر - @ چیزی فوق العاده بود فقط خوانده شده و همه از زمان زندگی خود را. @ من آرزو کتاب در هندی / اردو نوشته شده بود و به جای فقط توضیح داد که چگونه شعر جذب Deven شد، اجازه داد که ما با آن اشتیاق داشته باشیم. همچنین کتاب کمی آرام شروع می شود، جملات طولانی و دلنشین من گاه گاه به گریه می اندازند. بعد از چند لحظه داستان اوضاع را بالا میبرد. گرمای تابستان سرکوبگر شمال هند، زمینه ای مناسب برای داستان و شخصیت های آن فراهم می کند. شخصیت Deven ها به مراتب پیشرفته تر شده است، اما من احساس کردم نور و مردم اطراف او بی توسعه و کم عمق باقی می مانند.

مشاهده لینک اصلی
@ در بازداشت @ توسط Anita Desai جنگ بین زبان ها - اردو و هندی، بی گناهی و فساد، خوب و بد، وفاداری و فریب، موفقیت و شکست، و فقیر و غنی است. @ In Custody @ تصویری از زندگی انسانی است که در شرایط منحصر به فرد خودش وجود دارد، از ریاکاری و پیش فرض که در درون روح انسان است، تفاوت میان شهر و زندگی شهر، بی نظمی و ستم بر انسان در مسیر آنهایی که آرزو دارند ظرافت روزهای گذشته شاعر و بزرگی از دست رفته با چنین پاتویی نشان داده شده است که حتی نمیتوانم در بعضی قسمتها گریه کنم. رابطه میان شاعر و تحسین کننده طولانی مدت او بسیار ظریف و واقعی است، که به نظر می رسد در مورد تمام روابط به نحوی تعجب می کند و درک می کند. کتاب های Anita Desai را احتمالا در دوران و دنیاهای مختلف تنظیم می کنند، و در عین حال آنها هم برای زمان های کنونی بسیار صمیمی هستند.

مشاهده لینک اصلی
Deven، استاد هندی در کالج Mirpore، زندگی مبهم پر از اطمینان و رکود زندگی می کند. او زندگی غیر اتفاق است. هنگامی که دوست دوران کودکی او، مراد او را فرصتی برای مصاحبه با قهرمان خود، شاعر بزرگ اروگوئه نور، او را در یک ماجراجویی، تنها برای تحقق بخشیدن به صرفه جویی و بی اهمیت دوستی خود با Murad که چیزی بیش از متقلبین Deven برخورد در او زندگی او متاسفانه زندگی پلوتونیایی و ناامید کننده را کشف کرد و بت خود را، بزرگ نوری شاهجهان آبادی، زندگی کرد، در میان زنانی که در حال تداخل هستند و سیکوفات های غریبه را می بینند، گرفتار می شوند. در هندوستان هذیان دهه 80، همه تلاش های جدی دین باعث می شود تا اوضاع بیش از زندگی ناپسند خود را بالا ببرند و به زندگی خود ادامه دهند انتظارات wifes تنها او را به فاجعه می کشد. چنین تناقضی در زندگی یک عاملی مانند Deven باعث می شود ما بر این باور باشیم که زندگی به سادگی خاکستری، خنثی و سایه ای است.

مشاهده لینک اصلی
من فکر کردم این کتاب به خوبی نوشته شده است با شعر شاعرانه به پروسس. این مناسب است، زیرا قهرمانان آن شاعران هستند و یا به شعر اختصاص دارند. من کمی از کافکا را به عنوان شخصیت اصلی Deven یادآور شدم که در یک سری رویدادها دخالت می کند که همه به نظر می رسند اشتباه می کنند. واقعیت این است که همه چیز اشتباه است و بدتر از آن نیست، هرچند که توسط همه کسانی که در اطراف او هستند به دلیل مسئولیت کمبود ناکارآمد یا بدترین تقلب در نظر گرفته می شود. این باعث شد که این کتاب حتی افسردهتر شود، هرچند که در سراسر متنهای طنز پیدا کردم. ممکن است بعضی خوانندگان فقط در Deven به نوعی شکل رقص نورمن رای بدهند اما من برای او احساس ناامیدی و تجربه کرده ام، چون همه چیز به نوبه ی خود ادامه دارد. به راحتی خواندن، کوتاه اما نه برای من شیرین است.

مشاهده لینک اصلی
مرگ یک زبان که به نوبه خود نشان می دهد دولت فاسد از پیشگامان آن، داستان بسیار لمس است. دوستان من دیوان را دوست داشتند اما من به او مربوط است. یک مرد بلند پروازانه که یک عشق داشت، عشق به شعر اردوگاهی جایی تبدیل به قربانی می شود. روابط فاسد و بدبینی عناصر این رمان است. توصیف جامعه بسیار مناسب است. رمانتیک رانندگی را رانندگی می کند. جایی که Deven در حال حاضر ساکن است، نشان داده شده است از طریق توصیف متافیزیکی زنده بی جان از مخزن آب، پارک ها و جسد دروغ گفتن در جاده ها. Delhi به خوبی مورد بررسی قرار گرفته است. شخصیت ها قابل مقایسه هستند یکی از آنهایی که مورد غفلت قرار میگیرند غافلگیر میشوند و کسی که از دستش ناراحت است ناراحت شده است. این کتاب یک بیانیه سیاسی درباره آنچه که همه باید در مورد آن فکر کنند، منعکس می شود. در کل من رمان را دوست دارم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب در حبس


 کتاب آن ها مشغول مردن اند
 کتاب آن ها مشغول مردن اند
 کتاب سایلاس مارنر
 کتاب کشتن مرغ مینا
 کتاب سال اندیشه جادویی
 کتاب ربه کا