کتاب آیدا

اثر گرترود استاین از انتشارات نیلوفر - مترجم: فهیمه زاهدی-برترین آثار نویسندگان زن

اين قصه‌ی آيداست، كه زندگی‌اش را به استراحت می‌گذراند، به حرف ‌زدن با خودش، به ازدواج و ازدواج و ازدواج .... آيدا شايد رمانی كوتاه، شعری بلند، قصه‌ی مدرن پريان يا نقاشی با كلمات باشد. توصيف خانم استاين اما از جنس ديگری است: آيدا آيداست آيداست.


خرید کتاب آیدا
جستجوی کتاب آیدا در گودریدز

معرفی کتاب آیدا از نگاه کاربران
آیدا / گرترود استاین
ترجمه فهمیمه زاهدی / انتشارات نیلوفر
گرترود استاین (Gertrude Stein 1874/ 1946) متولد امریکا در خانواده ای یهودی و المانی تبار است. تحصیلاتش را در دانشکده پزشکی حوصله سربر دانست و رهایش کرد {محض رضای خدا چطور پژوهشهای تجربی در زمینه تلقینات ناخودآگاه و نوشتن غیرارادی یا تشریح اناتومی مغز حوصله سربرند!!!!}. سال 1902 در پاریس بود و با برادرش مشغول جمع آوری آثار نقاشان بنام زمان. خانۀ معروفش را که محلی برای گرد آمدن نویسندگان، شاعران و نقاشانی مثل پیکاسو، همینگوی، ماتیس و ... بوده حتما در فیلم Midnight in Paris وودی الن دیده اید {کاش یک فیلم فقط درمورد این خانه میساختند. نکند ساختند؟! مطلعین خبردارم کنند}. نوشتن کار همیشگی اش بود و از سال 1910 شیوه غریب خود در نوشتن را پی گرفت شیوه ای دور از منطق روایی، خوددار در نشانه گذاری، با کمترین دایره واژگان و مملو از تکرار که مطمئنا سالها دست آویز نقد و شوخی و نکوهش بود. اما بشنوید دلیل گرترود را: ادمها انچه را دوست داشته باشند تکرار میکنند و هرچه را تکرار کنند دوست دارند. ضمنا شیوه نوشتن ام نه تنها غیر ارادی نیست از فوران خودآگاهیست. {دست مریزاد.مبهوتم از این میزان اعتماد به خود اگاهی ات گرترودجان، این میزان بی اعتنایی به داوری از سوی جامعه و سپردن عنان متن به خواننده تا هرچه میخواد بیابد و ببافد و گسترش دهد. هر چه میخواد حس و دریافت کند، ان هم از متنی که حس و اشتیاق و خشم و فراز و فرود روح و روان در ان هیچ نقشی ندارد هیچ}
آیدا حکایت زنیست بله گو و اهل استراحت، که محبوب است و مشتاقان فراوان دارد. با خودش حرف میزند، به دیگران گوش میسپارد و میرود. @رفتن@ فعل غریب آیداست. سر بچرخانی حتما آیدایی دور و برت میبینی.باید احوالات این محبوبان بی عمل جایی ثبت میشد و استاین بخوبی از پس اش برآمد. اینها را من میگویم؛ گرترود استاین توصیفش این گونه است: آیدا آیداست آیداست.


مشاهده لینک اصلی
Ida خواندن جذاب و دشوار است. مدرنیست و تجربی آن. آن را نمی گذارم، حکم به حکم، مانند شما انتظار دارید یک رمان است. آن را مانند یک نقاشی مکعبی ساخته شده از متن. نقاط چندگانه در یک پاراگراف با هم برخورد می کنند تا هر جمله ممکن است یک تکرار یک جمله قبلی باشد، اما از نقطه نظر دیگر. این سبک باعث می شود تا Ida دچار مشکل شود، حداقل تا زمانیکه چسبیدن به آنچه اتفاق می افتد، انجام دهید. در از نظر طرح، همه چیز اتفاق می افتد: ایدا متولد شده است، ازدواج می کند، است سگ، دوست دارد همه چیز، متنفر چیز، و در جامعه دیده می شود. اما این یک رمان است که به وسیله ساختار و سبک به جای شخصیت یا طرح ریزی شده است. ایدا شخصیت باقیمانده باقی می ماند. ما یک لحظه دیدگاه های بسیاری از دیدگاه ها را می بینیم که هر گونه حس واقعی Ida تقسیم شده است. در نهایت من فکر می کنم این یک روش هوشمندانه برای نوشتن درباره ابتکار فرهنگ مشهور است. هر کس می بیند ایدا متفاوت، و این نسخه های مختلف از ایدا یک تابلو پراکنده که مسلط روایت در مورد شخصیت ایدا به عنوان یک person.Ida لذت بخش است به همان اندازه که از آن جذاب است. اگر شما لذت بردن از نگاه کردن به چگونگی ساخت یک متن و نحوه ایجاد معنای خود را دارید، ممکن است از این خواندن لذت ببرید.

مشاهده لینک اصلی
می توان آن را سخت به تمرکز بر روی پروسس در یک راه پایدار، اما زمانی که شما می توانید آن را سرگرم کننده و سرگرم کننده است، با برخی از لحظات است که در آن استین فقط راه درست برای بیان چیزی و ایجاد یک لحظه زیبا است.

مشاهده لینک اصلی
گرترود استین (1874 - 1946) نویسنده آمریکایی به عنوان پیشگام نوشتن مدرنیستی در نظر گرفته شد. Ida، منتشر شده توسط Alfabia، یک زندگی نامه داستانی از سال های او در آمریکا زندگی می کند. بنابراین، این داستان Ida، از زمان تولد تا بزرگسالی است. ذهن آیدا خستگی ناپذیر است و به طور فیزیکی متوقف نمی شود. ایدا در خانه های مختلف، کشورهای مختلف، هتل ها و شهرستانها زندگی می کنند، که یکی از محورهای اصلی از historia.Ida خواهد بود یک زن به دنبال یک خانه ثابت. طبیعی است که او لحظه ای را تجربه کند، کارپه دیم، بدون توجه به جایی که او زندگی می کند یا آنچه فردا فردا انجام خواهد داد. بنابراین ما یک زن را دیدیم که بیشترین آرزویش را با آنچه که این فعل بیان می کند، می بیند. هر وضعیت به افکار می اندازد که در حال پیشرفت در زندگی است. ایدا صحبت کردن را متوقف کند به خودش، برای پاسخ به سوالات خود، کشف جنبه های مختلف دارد از خود و شخصیت entorno.La او ازدواج خواهد کرد و estará همیشه انجام کارها، به عنوان زندگی خود است، ما گفت، همیشه در حال تغییر و حرکت از خانه به خانه. ایده وجود دارد، کسی که سه مرد را دوست دارد و هر یک از آنها خداحافظی به او می کند؛ و آیدا وجود دارد، کسی که سه مرد را می فهمد که زمانی که از خواب بیدار می شود هرگز دوباره نخواهد ماند. بنابراین، شخصیت استین را به عنوان یک زن از دست رفته در مسیر و حوادث زندگی می بینیم. یک روانشناسی کامل از پارادوکس و عمیق استین به بررسی زندگی در عبارت های بی شماری از شخصیت، ایجاد یک تصویر است که خفه کننده خود و همچنین © N liberadora.Ida  ± عجیب و غریب و یا کتاب است که می تواند نزدیک به کوبیسم در نظر گرفته است، جنبش تصویری که استین می خواست ادبیات را بسازد. Intertextuality در سراسر کتاب موجود است و قابل درک است که چگونه استفاده از کلمه مکرر، مشتاق چیزهای متواضع و قابل توجهی در مورد وقایع زندگی زن، این بار از ایالات متحده و از یک زمان خاص است. هر پاراگراف رمان مجموعه ای از واقعیت ها را نشان می دهد که همیشه پیشرفت می کند که چه چیزی می تواند یا باید رخ دهد. ریتم هر عبارت، شعر و تفکیکپذیر است. در واقع، یک جمله ساده از این رمان گرترود استین می توانید حقایق عمیق از رفتار انسان و موقعیت هر یک از نثر استین individuo.La آشکار زیبا، پویا و دیالی © ctica، و همچنین آرام و خواب آور است . این نثر، تقریبا POA © TICA است که به طور مداوم repetirá و جایی که ما پیدا کردن یک قافیه زیبا، که در آن استین ما را به خود POA © TICA؛ یک شاعر خاص که می توانیم آن را در فلاپ کتاب، بازسازی فمینیستی زبان پدرسالارانه، در نظر بگیریم. به این ترتیب، ما پیش از یک رمان مورد مطالعه، برای ارتباط آن با استفاده از کلمه استین است. کار تشویق می کند که ما را به می خواهید بیشتر بدانید شخصیت خود را و حتی نویسنده، از بیان شما در این کتاب را ببینید کاملا رهایی بخش و جدید است، در زمان و زمینه که در آن نوشته شده است.

مشاهده لینک اصلی
N \"ÑƒÑ ...، Ð'Ð¾Ñ ‡ DN، D ° D» D °. Ð¾Ñ ‰ ‰ ÑƒÑ N، D ° ÐμниÐμ коÐμ، B уÐ'Ñ ±، о ÐμÐ'ÐμÑÑŒ по ÑƒÑ ... D ° Ð ± DN N، ой Ð'Ð¾Ñ € огÐμ، B درجه DD · окнРدرجه سانتی виÐ'Ð½Ñ \u003cÐ³Ð¾Ñ Ð½Ñ € \u003cÐμ пÐμйР· D ° жи، Ð ± ÐμÐ »Ð¾Ñ нÐμÐ¶Ð½Ñ \u003cÐμ вÐμÑ ÑÐ¸Ð½Ñ € \u003c، D · Ðμл ÐμÐ½Ñ \u003c‰ ÑƒÑ Ðμ ÐμÐ »Noena. оР± Ñ NSN ниÑ، Ðμ мнÐμ، в Ñ ‡ Ðμм Ð¿Ñ € ÐμÐ »ÐμÑ N N، نو N، ой книги؟

مشاهده لینک اصلی
اوم چی؟

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آیدا


 کتاب چشم گربه
 کتاب بلندی های بادگیر
 کتاب داماد یخ زده
 کتاب دفتر یادداشت طلایی
 کتاب درختی در بروکلین می روید
 کتاب سایلاس مارنر